Οι ολιγωρίες… πληρώνονται – Βαριά ήττα στα Χανιά για τον ΑΟ Τρίκαλα

0
54

Η καθυστέρηση ανάληψης της τεχικής ηγεσίας από τον νέο προπονητή, οι κακές επιλογές παικτών στην αρχή της σεζόν και η αναγκαστική απόκτηση νέων… άλλαξε ολοκληρωτικά την χημεία του ΑΟΤ ο οποίος στα Χανιά γνώρισε την πιο βαριά φετινή του ήττα με 3-0 από τον Κισσαμικό.
Μετά από ένα χλιαρό πρώτο μέρος, ο Κισσαμικός ήταν άκρως αποτελεσματικός στις επιθέσεις του, σκόραρε τρεις φορές και ουσιαστικά έβαλε τέλος στα όποια όνειρα ανόδου έκαναν οι «κυανέρυθροι». Οι Αποστολίδης (47′), Χαλκιαδάκης (68′) και Λέο (70′) ήταν οι σκόρερ της αναμέτρησης.

Το φιλμ του αγωνα
12′. Ύστερα από σέντρα από αριστερά, ο Πάνος βρέθηκε στη μικρή περιοχή, αλλά ο Λαζαρίδης βγήκε πρώτος και μάζεψε.
14′ Κόρνερ για τον ΑΟΧ Κισσαμικό, με τον Ξύδα να το εκτελεί, ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε και στο κεφάλι του Ζιούλη και κατέληξε άουτ.
32′ Ο Γροντής έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε, όμως, ο τερματοφύλακας της χανιώτικης ομάδας.
42′ Εκτέλεση φάουλ ο Χιντζίδης, ο οποίος έστειλε την μπάλα στη μικρή περιοχή, αναγκάζοντας τον Λαζαρίδη να διώξει με τη γροθιά του.
46′ Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα! Ο Πάνος από δεξιά γεμίζει ωραία στην αντίπαλη περιοχή, όμως, ο Σαχινίδης δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε
47’ ΓΚΟΛ για τον Κισσαμικο. Ο Αποστολίδης βρέθηκε στην κατάλληλη θέση από αριστερά ύστερα από σέντρα του Τόλι, ο Πάνος δεν μπόρεσε να διώξει και με δυνατό σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα του ΑΟΤ με τους “κυανέρυθρους” να ζητούν χέρι και τον διαιτητή να δείχνει “παίζεται”.
52′ Κόρνερ για τα Τρίκαλα από αριστερά, ο αρχηγός Βέρτζος παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
56’ Ο Αποστολίδης έκανε πάλι το σουτ, αλλά αυτή τη φορά ο τερματοφύλακας του ΑΟ Τρίκαλα έβγαλε εκπληκτικά σε κόρνερ.
67′ Φάουλ από αριστερά σε καλή θέση για τους γηπεδούχους, όμως, ο Ξύδας έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα.
68’ Πολύ ωραίος συνδυασμός από τους Ξύδα και Χαλκιαδάκη, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ για το 2-0
70′ Ο Λέο πέρασε από αριστερά όποιον βρήκε μπροστά του και με τη βοήθεια και της τύχης έκανε το 3-0.
88′ Κόκκινη στον Βρεττό για «κοκορομαχία» με τον Μάκο, ο οποίος είδε κίτρινη κάρτα
90′ Ο Πάνος έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Ντακόλ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε χαμηλά άουτ