Έκαναν ήττα οι Μπάκς παρά το double-double του Γιάννη Αντετοκούνμπο

0
112

Παρά το double-double του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπάκς δεν μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη κόντρα στους Χίτ. Η ομάδα του Μαϊάμι, στην επανεμφάνιση του Γουέιντ μετά από δύο χρόνια, νίκησε 91-85 των Μπάκς οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο έμοιαζαν ικανοί να φτάσουν σε μία ακόμη νίκη (46-42). Όμως με άμυνα που πέταγε… σπίθες στην τρίτη περίοδο (οι Μπάκς σημείωσαν μόλις οκτώ πόντους έναντι… 30 των Χίτ), οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη, την πρώτη μετά από πέντε σερί ήττες.

Ο Giannis πέτυχε 23 πόντους με 7/12 δίποντα, 1/4 τρίποντα και 6/7 βολές. Είχε ακόμη 11 ριμπάουντ, τρεις ασίστ, ένα κλέψιμο, δύο κοψίματα αλλά και πέντε λάθη. Για τους νικητές, ο Τζόνσον σημείωσε 19 πόντους και ο Ρίτσαρντσον 16. Για τους Μπάκς ο Μπλέντσο είχε 19 πόντους.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ