Connect with us

ΜΠΑΣΚΕΤ

«Κλειδώνουν» την πρόκριση Σεβίλλη, Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Published

on

Την ευκαιρία να πανηγυρίσουν πρόωρα την πρόκρισή τους στους «32» του Europa League έχουν Σεβίλλη (1ος όμιλος), Άρσεναλ (6ος) και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (12ος). Οι Ανδαλουσιανοί ταξιδεύουν στο Λουξεμβούργο για να αντιμετωπίσουν την αδύναμη Ντουντελάνζ, οι «κανονιέρηδες» φιλοξενούνται στην Πορτογαλία από τη Βιτόρια Γκιμαράες ενώ οι «κόκκινοι διάβολοι» υποδέχονται στο «Όλντ Τράφορντ» την Παρτιζάν.

Τα ρέστα του για να μείνει στη διεκδίκηση της πρόκρισης στην επόμενη φάση από τον 1ο Όμιλο παίζει ο ΑΠΟΕΛ που κοντράρεται με την Καραμπάγκ στο ΓΣΠ της Λευκωσίας ενώ κάτι αντίστοιχο ισχύει και για τη Λάτσιο που, για τον 5ο Όμιλο, περιμένει στη Ρώμη τη Σέλτικ. Σπουδαίο παιχνίδι για τον 10ο Όμιλο στο «Μπορούσια Παρκ» με τη Γκλάνταμπαχ να υποδέχεται τη Ρόμα ενώ αμφίρροπες αναμένονται και οι δυο αναμετρήσεις για τον 7ο Όμιλο που παραμένει ανοιχτός: Ρέιντζερς – Πόρτο στη Γλασκόβη και Φέγενορντ – Γιουνγκ Μπόις στο Ρότερνταμ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 19:55 «Στάδιο ΓΣΠ» ΑΠΟΕΛ – Καραμπάγκ
7/11 19:55 «Σταντ Ζοσί Μπαρτέλ» Ντουντελάνζ – Σεβίλλη

Η βαθμολογία:

1.Σεβίλλη 9 7-0
2.Καραμπάγκ 4 6-6
3.Ντουντελάνζ 3 5-10
4.ΑΠΟΕΛ 1 5-7

2ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 19:55 «Κοπενχάγκεν Στάντιουμ» Κοπεγχάγη – Ντιναμό Κιέβου
7/11 19:55 «Κίμπουνπαρκ» Λουγκάνο – Μάλμε

Η βαθμολογία:

1.Κοπεγχάγη 5 3-2
2.Ντιναμό Κιέβου 5 2-1
3.Μάλμε 4 3-3
4.Λουγκάνο 1 1-3

3ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 19:55 «Σανκτ Γιάκομπ Παρκ» Βασιλεία – Χετάφε
7/11 19:55 «Κράσνονταρ Στάντιουμ» Κράσνονταρ – Τραμπζονσπόρ

Η βαθμολογία:

1.Βασιλεία 7 8-2
2.Χετάφε 6 3-2
3.Κράσνονταρ 3 3-7
4.Τραμπζονσπόρ 1 2-5

4ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 19:55 «Στάντιον Λίντσερ» ΛΑΣΚ – Αϊντχόφεν
7/11 19:55 «Λέρκενταλ Στάντιον» Ρόζενμποργκ – Σπόρτινγκ Λισσαβόνας

Η βαθμολογία:

1.Αϊντχόφεν 7 7-3
2.Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 6 5-4
3.ΛΑΣΚ 4 2-2
4.Ρόζενμποργκ 0 1-6

5ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 19:55 «Σταντιονούλ Κονσταντίν Ραντουλέσκου» Κλουζ – Ρεν
7/11 19:55 «Ολύμπικο» Λάτσιο – Σέλτικ

Η βαθμολογία:

1.Σέλτικ 7 5-2
2.Κλουζ 6 3-3
3.Λάτσιο 3 4-5
4.Ρεν 1 2-4

6ος ΟΜΙΛΟΣ

6/11 17:50 «Εστάντιο Ντ. Αφόνσο Ενρίκες» Βιτόρια – Άρσεναλ
7/11 19:55 «Σταντ Μορίς Ντουφράν» Σταντάρ Λιέγης – Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Η βαθμολογία:

1.Άρσεναλ 9 10-2
2.Άιντραχτ Φρανκφούρτης 6 3-4
3.Σταντάρ Λιέγης 3 3-6
4.Βιτόρια 0 2-6

7ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 22:00 «Άιμπροξ Στάντιουμ» Ρέιντζερς – Πόρτο
7/11 22:00 «Στάντιον Φέγενορντ» Φέγενορντ – Γιουνγκ Μπόις

Η βαθμολογία:

1.Γιουνγκ Μπόις 6 5-3
2.Πόρτο 4 3-4
3.Ρέιντζερς 4 3-3
4.Φέγενορντ 3 2-3

8ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 22:00 «Κορνεγιά-Ελ Πρατ» Εσπανιόλ – Λουντογκόρετς
7/11 22:00 «Φερεντσβάρος Στάντιον» Φερεντσβάρος – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Η βαθμολογία:

1.Εσπανιόλ 7 4-1
2.Λουντογκόρετς 6 8-2
3.Φερεντσβάρος 4 2-4
4.ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0 1-8

9ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 22:00 «Βόλφσμπουργκ Αρίνα» Βόλφσμπουργκ – Γάνδη
7/11 22:00 «Αρένα Λβιβ» Ολεξάντριγια – Σεντ Ετιέν

Η βαθμολογία:

1.Γάνδη 5 6-5
2.Βόλφσμπουργκ 5 6-4
3.Σεντ Ετιέν 2 4-5
4.Ολεξάντριγια 2 3-5

10ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 22:00 «Μπορούσια Παρκ» Γκλάντμπαχ – Ρόμα
7/11 22:00 «Στάντιον Γκρατς Λίμπεναου» Βόλφσμπεργκ – Μπασακσεχίρ

Η βαθμολογία:

1.Ρόμα 5 6-2
2.Μπασακσεχίρ 4 2-5
3.Βόλφσμπεργκερ 4 5-2
4.Γκλάντμπαχ 2 2-6

11ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 22:00 «Μολινό» Γουλβς – Σλόβαν Μπρατισλάβας
7/11 22:00 «Εστάντιο Μουνισιπάλ» Μπράγκα – Μπεσίκτας

Η βαθμολογία:

1.Μπράγκα 7 5-3
2.Γουλβς 6 3-2
3.Σλόβαν Μπρατισλάβας 4 7-6
4.Μπεσίκτας 0 3-7

12ος ΟΜΙΛΟΣ

7/11 17:50 «Αστάνα Αρένα» Αστάνα – Αλκμάαρ
7/11 22:00 «Ολντ Τράφορντ» Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Παρτιζάν

Η βαθμολογία:

1.Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 7 2-0
2.Αλκμάαρ 5 8-2
3.Παρτιζάν 4 4-4
4.Αστάνα 0 1-9

*** Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου συνεχίζουν στους «32» του Europa League.

 

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Περισσότερα Εδω

Εγγραφείτε στο Ενημερωτικό Δελτίο μας

Διατηρούμε τα δεδομένα σας ιδιωτικά και μοιράζεστε τα δεδομένα σας μόνο με τρίτα μέρη που καθιστούν δυνατή αυτή την υπηρεσία. Διαβάστε την Πολιτική Απορρήτου μας.

Advertisement

ΔΕΙΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΩΡΑ!

Δημοφιλή