A.E.Λ.

PLAY OUT / 2η: Ήττα ντροπής για Α.Ε.Λ. στο Αγρίνιο!

Η Α.Ε.Λ. άντεξε ένα ημίχρονο στο Αγρίνιο για την 2η αγωνιστική των paly out της Super League 1, όπου έκανε ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη όμως η λαρισινή ομάδα δεν υπήρχε στο γήπεδο και υπέστη ντροπιαστική ήττα με σκορ 3-0 από τον Παναιτωλικό.

Άνευρη, άτολμη, ασύνδετη σε αυτό το διάστημα, με πολλά κενά στις γραμμές της, …”πρόσφερε” στην κυριολεξία το “τρίποντο – ζωής” στους γηπεδούχους που “καίγονταν” για βαθμούς.

Η Α.Ε.Λ. απογοήτευσε ιδίως στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο.

Παναιτωλικός – Α.Ε.Λ. 3-0

Γκολ: 53′ Μουνιέ, 61′ Ντάουντα, 77′ Μουνιέ

Κίτρινες κάρτες: Μαλής, Ρόσα – Τόρζε

Κόκκινες κάρτες: –

Παναιτωλικός (Χάβος): Φερνάντες, Τζανακάκης (12′ Τσιγγάρας), Κέβιν, Μαλής, Λιάβας, Άλβαρες, Ντάλσιο (86′ Λουσέρο), Ρόσα, Μουνιέ (86′ Αριγίμπι), Ντίας, Ντάουντα.

Α.Ε.Λ. (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μούζεκ, Καρανίκας, Μάρκοβιτς, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Σεσέροβιτς (56′ Γκαζάλ), Μπούστος, Σίλβα (57′ Ασούμπρε), Παπάζογλου.