Άλωσε την Κροατία στο τέλος ο Ολυμπιακός και βλέπει τους “16”

Οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν με 27-26 της Τρόγκιρ δείχνοντας χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά με καθοριστικό τον Σλίσκοβιτς, ο οποίος πέτυχε το νικητήριο γκολ 6 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

Το 12/12 σε όλες τις διοργανώσεις πραγματοποίησε η ομάδα του Γραμματικού που πλέον βάζει πλώρη για την φάση των “16” του EHF European Cup. Παρότι η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με δύο γκολ έξι λεπτά πριν το τέλος (25-23), οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς με καλή άμυνα και πραγματοποίησαν ένα επιμέρους σερί 4-1. Πρώτος σκόρερ ο Σλίσκοβιτς με 9 γκολ, από κοντά και οι Κάβτσιτς με 6 και Τζήρας με 4. Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για τις 2 Δεκεμβρίου στο κλειστό της Ηλιούπολης και πλέον οι Πειραιώτες καλούνται να τσεκάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.//ΣΠ