Ήττα πριν τον ΠΑΟΚ για την Άιντραχτ

Η Στουτγκάρδη έβαλε τέλος στo αήττητο σερί της ομάδας του Τοπμέλερ, καθώς “άλωσε” την Φρανκφούρτη, επικρατώντας με 2-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Από τις 30 Σεπτεμβρίου είχε να χάσει στο γερμανικό πρωτάθλημα η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η οποία υπέστη την πρώτη της εντός έδρας ήττα για φέτος, λίγο πριν υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ (30/11, 22:00, ΕΡΑ ΣΠΟΡ) για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Conference League.

Οι “αετοί” έμειναν πίσω στο σκορ, μόλις από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ουντάβ βρέθηκε σε καλή θέση από πάσα του Μιλό και έκανε με ψύχραιμο πλασέ το 1-0 για την Στουτγκάρδη με… γκολ από τα αποδυτήρια.

Η Άιντραχτ βρήκε απρόσμενα τον τρόπο να ισοφαρίσει, αφού στάθηκε αρκετά τυχερή για να γίνει το 1-1 στο 26ο λεπτό. Στην προσπάθειά του να απομακρύνει μία σέντρα, ο Αντόν έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ωστόσο, η Στουτγκάρδη ξαναπήρε το προβάδισμα, πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ αρκετά νωρίς στην αναμέτρηση, με τον Ουντάβ να σκοράρει για δεύτερη φορά. Ο Γερμανός επιθετικός έκανε το 2-1 στο 45′, χαρίζοντας τη νίκη στο σύνολο του Χένες.