Ο ΜακΜπέρνι… έσωσε τη Σέφιλντ στο 90’+13′

Η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ πήρε έναν υπερπολύτιμο βαθμό στη μάχη της παραμονής, μιας και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 κόντρα στη Γουέστ Χαμ στο “Bramall Lane”, για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι… πάγωσαν το γήπεδο στο 28ο λεπτό με τον Κορνέ. Ωστόσο, η Σέφιλντ κατάφερε να αντιδράσει πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Στο 44ο λεπτό, ο Μπρέρετον Ντίαζ ισοφάρισε και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Στο 78′ τα “σφυριά” κέρδισαν πέναλτι, με τον Γουόρντ-Πράους να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί για το 2-1. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ένας παίκτης από κάθε ομάδα. Από τη μία ο Μπρούστερ και από την άλλη ο Κουφάλ. Οι γηπεδούχοι πάντως κέρδισαν πέναλτι, ο ΜακΜπέρνι ανέλαβε την εκτέλεση στο 90’+13′ και ισοφάρισε, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.