Το πρώτο εντός έδρας φιλικό (Στάδιο Σοφάδων λόγω εργασιών στο ΔΑΚ Καρδίτσας) θα δώσει το απόγευμα της Τρίτης (27/9, 16.00) η Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στον ΠΟ Φήκης.

Viber

Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Η ενημέρωση της ΑΣΑ:

Την πρώτη εντός έδρας φιλική της αναμέτρηση θα δώσει η ομάδα μας την Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου στις 16:00 με αντίπαλο τον Π.Ο. Φήκης, στο Δημοτικό Στάδιο των Σοφάδων.

Η τιμή εισιτηρίου έχει ορισθεί στα 10€.

Να σημειωθεί πως πριν την έναρξη της αναμέτρησης αλλά και κατά τη διάρκεια της οι φίλαθλοι μας θα μπορούν να προμηθεύονται κάρτες διαρκείας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Υπενθυμίζουμε πως για όλους τους κατόχους των εισιτηρίων διαρκείας καθώς και για όσους θα προμηθευτούν εισιτήριο διαρκείας πριν την αναμέτρηση της Τρίτης η είσοδος στις εντός έδρας φιλικές αναμετρήσεις της ομάδας μας θα είναι ελεύθερη“.

Whats App

Η ΑΣΑ Κ-19 γνώρισε εντός έδρας ήττα (1-2) στις καθυστερήσεις από την αντίστοιχη ομάδα της Νίκης Βόλου στο Γήπεδο Σοφάδων.

Viber

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε η Κ-19 του Συλλόγου μας από τη Νίκη Βόλου στο Γήπεδο των Σοφάδων στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Νέων.

Οι ποδοσφαιριστές μας πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις παρά το γεγονός πως αγωνίστηκαν με 10 ποδοσφαιριστές για 30 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 65′, όταν ο Γκαντής ανέτρεψε τον παίκτη της Νίκης και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στη θέση του τερματοφύλακα για το υπόλοιπο του παιχνιδιού, έπαιξε ο αμυντικός Μητσιάκης, ο οποίος μάλιστα απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι.

Στο 75ο λεπτό μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Μπαλτάς έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα μας.

Η Νίκη Βόλου με δύο γκολ στο 82ο και στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφερναν να πάρουν το εκτός έδρας τρίποντο.

Μπορεί να μην κατάφερε να αποκομίσει κάποιο βαθμολογικό κέρδος από την αναμέτρηση όμως η Κ-19 του Συλλόγου μας κρατά την προσπάθεια των παικτών της και την εμφάνιση που πραγματοποίησαν στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού“.

Google News

Continue Reading

ΑΣΑ – Νίκη Βόλου 1-0 (vid) – KarditsaSport

By

Whats App

Η ΑΣΑ επιβλήθηκε με σκορ 1-0 της Νίκης Βόλου στο θεσσαλικό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος SL2 (Βορράς).

Viber

Δείτε στο παρακάτω video τα highlights της αναμέτρησης.

Google News

Μπείτε στην ομάδα μας στο Discord και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Μπείτε στην ομάδα μας στο Telegram και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Εγγραφείτε στο Ενημερωτικό Δελτίο μας

Διατηρούμε τα δεδομένα σας ιδιωτικά και μοιράζεστε τα δεδομένα σας μόνο με τρίτα μέρη που καθιστούν δυνατή αυτή την υπηρεσία. Διαβάστε την Πολιτική Απορρήτου μας.
LIFESTYLE8 λεπτά ago

Τα beauty look που ξεχώρισαν στο κόκκινο χαλί

LIFESTYLE27 λεπτά ago

Γυναίκα στρατιωτικός γίνεται viral επειδή χορεύει στα χιόνια τον “Pikachu Dance” (βίντεο)

LIFESTYLE47 λεπτά ago

«Το φαΐ και το κρασί γύρω από ένα στολισμένο τραπέζι είναι η γιορτή»

ΠΟΛΙΤΙΚΗ53 λεπτά ago

Τουρκία: Ασκηση του πολεμικού ναυτικού στα ανοιχτά της Λιβύης

LIFESTYLE1 ώρα ago

Η συγκινητική ανάρτηση για την ονομαστική γιορτή του γιου της και η αδημοσίευτη φωτογραφία

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ1 ώρα ago

Η παρακάμερα και η αντίδραση του Λουτσέσκου

ΚΟΣΜΟΣ1 ώρα ago

Δολοφονία Κασόγκι: Στο αρχείο μήνυση κατά του Σαλμάν στις ΗΠΑ λόγω ύποπτης… ασυλίας

H ΤΖένιφερ Άνιστον υποδέχεται τη χριστουγεννιάτικη σεζόν με ένα κομψό παλτό

LIFESTYLE2 ώρες ago

12 πλεκτά ιδανικά για την εορταστική σεζόν

ΕΛΛΑΔΑ2 ώρες ago

Τροχαίο προκάλεσε μποτιλιάρισμα στον κόμβο Λ.Ποσειδώνος – Λ.Κηφισού τα ξημερώματα

ΜΑΓΝΗΣΙΑ4 ημέρες ago

Σοκ στην Σκιαθο 37χρονη έγκυος εχασε το 9 μηνών μωρό της στην εντατική η ίδια σε κρίσιμη κατάσταση