Σκόνταψε στον Βόλο η ΑΕΚ

Whats App

Μπείτε στην ομάδα μας στο WhatsUP και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Μοιράσου το αρθρο!

Για δεύτερη φορά σε διάστημα δέκα ημερών ο Βόλος νίκησε την ΑΕΚ. Είχε προηγηθεί η νίκη χωρίς αντίκρισμα για το κύπελλο καθώς η Ένωση πήρε την πρόκριση, και ακολούθησε η σημερινή με 1-0 για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Δουβίκας με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45’+).

Viber

Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο ο Βόλος που κέρδισε το πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Μιτάι ανέτρεψε τον Περέα στη περιοχή. Ο Δουβίκας εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0 (45’+4’).

Η ΑΕΚ έγινε πιο επικίνδυνη στο δεύτερο μέρος μετά την είσοδο του Ολιβέιρα (63’) με τον Πορτογάλο να έχει δύο καλά σουτ χωρίς όμως να βρει στόχο, ενώ οι γηπεδούχοι έκαναν διαχείριση του αγώνα κρατώντας το σκορ, Στο 86’ αποβλήθηκε ο Μπαριέντος που χτύπησε εκτός φάσης τον Μάνταλο αλλά η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την αριθμητική υπεροχή και να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής: Μαλούχος

Κίτρινες: Μπαριέντος, Περέα, Μπαρτόλο – Νεντελτσεάρου, Νταντσένκο

Κόκκινη: Μπαριέντος (86΄)

ΒΟΛΟΣ (‘Ανχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Μήτογλου, Γκρίλο, Τέκιο, Μπαρτόλο, Τσοκάνης (90+3΄ Κολόμπο), Δουβίκας, Νίνης (66΄ Κιακος), Μαρτίνες (83΄ Σάντσες), Μπαριέντος, Περέα.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Νταντσένκο, Μιτάι (46΄ Σβάρνας), Λάτσι, Νεντελτσιάρου, Σιμάνσκι (46΄ Σάκχοφ), Κρίστιτσιτς, Γκαρσία (70΄ Μαχαίρας), Μάνταλος, Αλμπάνης (86΄ Χριστόπουλος), Ανσαριφάρντ (63΄ Ολιβέιρα)

Μπείτε στην ομάδα μας στο Facebook και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Google News

Ακολουθήστε το astratv.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Μπείτε στην ομάδα μας στο Discord και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Μπείτε στην ομάδα μας στο Telegram και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Εγγραφείτε στο Ενημερωτικό Δελτίο μας

Διατηρούμε τα δεδομένα σας ιδιωτικά και μοιράζεστε τα δεδομένα σας μόνο με τρίτα μέρη που καθιστούν δυνατή αυτή την υπηρεσία. Διαβάστε την Πολιτική Απορρήτου μας.
ΚΟΣΜΟΣ9 λεπτά ago

Ουκρανία: Περιβάλλον, το αόρατο θύμα του πολέμου

OIKONOMIA28 λεπτά ago

Τράπεζα της Ελλάδος: Γιατί διαφέρουν οι τιμές ρεύματος μεταξύ των κρατών – μελών της Ε.Ε

ΕΛΛΑΔΑ40 λεπτά ago

Καιρός: Ζέστη, τοπικές βροχές και ισχυροί άνεμοι την Παρασκευή

OIKONOMIA47 λεπτά ago

Ελληνική οικονομία: Τα αγκάθια στον δρόμο της ανάπτυξης, τα αντίβαρα και η αγωνία για τον πληθωρισμό

LIFESTYLE54 λεπτά ago

Ο Κέβιν Μπέικον χορεύει ξανά σε ρυθμούς «Footloose», σχεδόν 40 χρόνια μετά την ταινία

OIKONOMIA1 ώρα ago

Το ΔΝΤ και το μέλλον του δολαρίου ως παγκόσμιου νομίσματος

ΕΛΛΑΔΑ1 ώρα ago

Κοροναϊός: Οδηγός για την τέταρτη δόση – Ποιοι θα πρέπει να την κάνουν

Λιβύη: Κλείνουν πετρελαϊκές εγκαταστάσεις λόγω «ανωτέρας βίας» – Ζημιές 3,5 δισ. δολαρίων

ΠΟΛΙΤΙΚΗ2 ώρες ago

Ελληνοτουρκικά: Η «ηρεμία» κράτησε μία ημέρα – Η νέα επίθεση Ερντογάν και τα μηνύματα της Αθήνας