Βλέπει… σεντόνι η Αταλάντα –

Την πέμπτη σερί νίκη της στη Serie A πέτυχε στο Μπέργκαμο η Αταλάντα, με 3-0 επί της Σασουόλο, διατηρήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας και με την… φόρα που έχει πάρει δείχνει πιο αποφασισμένη από ποτέ για να βρεθεί την επόμενη σεζόν στους ομίλους του Champions League.

Κομβικό σημείο στη σημερινή αναμέτρηση ήταν η φάση στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι κι ενώ το σκορ ήταν 1-0, αλλά ο Πιναμόντι νικήθηκε από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων, Μάρκο Καρνεσέκι.

Στο δεύτερο μέρος η Αταλάντα πέτυχε το 2-0 πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα με τον Κουπμάινερς και κάπου εκεί το ματς ουσιαστικά τελείωσε. Το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε στο 75΄ ο Ολλανδός αμυντικός, Μίτσελ Μπάκερ, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.