“Καθάρισε” στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ

Για 45 λεπτά η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ τα βρήκε… σκούρα στο “Vitality Stadium”, ωστόσο στο β’ μέρος οι παίκτες του σημείωσαν τέσσερα γκολ, φθάνοντας τελικά άνετα στη νίκη με 4-0, για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Οι “ρεντς” συνεχίζουν ακάθεκτοι στην κορυφή του αγγλικού πρωταθλήματος, παρά το νωθρό πρώτο ημίχρονο στην έδρα της Μπόρνμουθ, όπου δεν απείλησαν ιδιαίτερα με το 0-0 στα πρώτα 45 λεπτά να είναι δίκαιο αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες. Ο Νούνιεζ έδωσε τη λύση, ανοίγοντας το σκορ στο 49′, με όμορφο πλασέ στην κίνηση μετά από υπέροχη συνεργασία του με Ζότα και Έλιοτ. Στο 70′ ο Χάκπο πάσαρε στον χώρο για τον Ζότα κι αυτός πλάσαρε εύστοχα για το 2-0, ενώ ο Πορτογάλος πέτυχε και το 3-0 στο 80′. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Νούνιεζ να σκοράρει με προβολή μετά από σέντρα του Τζο Γκόμεζ.