Ζόρικη πρόκριση για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Οι “κόκκινοι διάβολοι” τα βρήκαν… σκούρα απέναντι στη Νιούπορτ Κάουντι, αν και τις δύο ομάδες χωρίζουν τρεις κατηγορίες. Ωστόσο, οι παίκτες του Έρικ Τεν Χαγκ έκαναν τη δουλειά και με 4-2 προκρίθηκαν στους “16” του FA Cup.

Ζορίστηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για να κάμψει την αντίσταση της Νιούπορτ Κάουντι, που αγωνίζεται στη League Two, αλλά τελικά νίκησε δύσκολα με 4-2. Η ομάδα του Τεν Χαγκ προηγήθηκε γρήγορα με 2-0 με τα γκολ των Φερνάντες (7′) και Μεϊνού (13′), αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τους Μόρις (36′) και Εβανς (47′), βάζοντας δύσκολα στους “κόκκινους διαβόλους”. Τελικά τη λύση έδωσε ο Άντονι, ο οποίος έδωσε ξανά την πρωτοπορία στην ομάδα του Μάντσεστερ στο 68ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Χόιλουντ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.